Wskaźniki służą do pomiaru parametrów procesowych i prezentacji wyniku osobom kontrolującym te procesy. Mogą one mierzyć różne wielkości fizyczne, takie jak np. temperatura, ciśnienie, poziom, przepływ oraz wielkości eklektyczne: prąd, napięcie, rezystancja. Na ich podstawie wyliczane są inne wielkości, jak np. moc, energia, współczynnik mocy itp.
Wskaźniki cyfrowe wykorzystują analogowe i cyfrowe rozwiązania elektronicznych układów pomiarowych. W tym przypadku spotykamy wskaźniki dedykowane do pomiaru konkretnej wielkości fizycznej lub elektrycznej.
Uniwersalny przemysłowy wskaźnik cyfrowy
Od kilkunastu lat proponujemy Państwu wskaźnik cyfrowy SD16 jako uniwersalne urządzenie do wskazywania wartości procesowych pochodzących z sygnałów analogowych 4…20 mA, 0…10V oraz czujników temperatury typu PT100 jak i najbardziej popularnych termopar. Wskaźnik przeznaczony jest do zabudowy w panelu, posiada wyświetlacz LED 4-cyfrowy. Wyświetlacz jest czytelny nawet z odległości kilku metrów. Wskaźnik charakteryzuje się głównie bardzo wysoką bezawaryjnością i łatwością konfiguracji. Producent poszedł jeszcze o krok dalej i stworzył kolejny model z funkcją dwukolorowego wyświetlacza.
Tryb ECO w wskaźniku uniwersalnym SD17
Wskaźnik SD 17 to w pełni uniwersalny przemysłowy wskaźnik cyfrowy sygnałów analogowych i czujników temperatury. Zastosowanie w nim dwukolorowego wyświetlacza jest niezwykle pomocne. Możemy wybrać w menu, czy wskazanie ma być koloru czerwonego czy też białego. Bardzo ciekawy rezultat uzyskamy przy zmianie koloru w przypadku wystąpienia stanu alarmowego – operator szybko, bez dodatkowego osprzętu, wychwyci przekroczenie wartości progowej.
Kolejną nowością zastosowaną w tym wskaźniku, jest wprowadzenie trybu ECO. Popularność na wszystko co ekologiczne i rosnąca świadomość ochrony planety, dociera również do branży przemysłowej. W przypadku wskaźnika cyfrowego SD17 po wybraniu trybu ECO, wskaźnik wygasza wskazanie i przechodzi w stan spoczynku pobierając o 48% energii mniej niż w trakcie normalnej pracy. Powrót wyświetlacza do aktywnego stanu następuje samoczynnie w przypadku wystąpienia sygnalizacji alarmowej lub po wyzwoleniu przyciskiem przez operatora.
Myślicie Państwo, czy tryb ten znajdzie przychylny odbiór wśród użytkowników?