praktyczny blog o pomiarach i automatyce przemysłowej

bo w automatyce liczą się ludzie

Automatyzuj wzorcowanie

Bez papieru, bez błędów, bez straty czasu. Szybko, sprawnie, efektywnie. Automatyzuj wzorcowanie dzięki Zintegrowanemu Systemowi Wzorcowania Beamex pozwalającemu na optymalizację częstotliwości wzorcowania i minimalizuje ryzyko błędów. Czym jest system Beamex?

Zintegrowany System Wzorcowania Beamex
Zintegrowany System Wzorcowania Beamex

Wzorowe wzorcowanie

Zintegrowany System Wzorcowania Bemex to zestaw narzędzi (oprogramowanie i kalibrator, opcjonalnie: piec kalibracyjny, regulator ciśnienia) oraz zespół akcesoriów umożliwiających automatyczne wzorcowanie. Połączenie nowoczesnego kalibratora i rozbudowanego oprogramowania kalibracyjnego pozwala zaoszczędzić czas wzorcowania przyrządów do pomiaru temperatury o 66%, a do pomiary ciśnienia nawet o 75%.

Wzorcowanie — krok pierwszy 

Kluczowym elementem Zintegrowanego Systemu Zarządzania Wzorcowania jest oprogramowanie Beamex CMX, które stanowi bazę wszystkich urządzeń podlegających wzorcowaniu. Poszczególne dane i punkty pomiarowe przedstawione są w czytelny i spójny sposób w postaci drzewa odzwierciedlającego całą strukturę zakładu. Z każdym punktem możemy powiązać odpowiednie urządzenie oraz funkcję, jaką on pełni (przetwornik ciśnienia, manometr, czujnik temperatury itp.).

Wzorcowanie automatyczne - oprogramowanie kalibracyjne CMX
Wzorcowanie automatyczne – oprogramowanie kalibracyjne CMX

Oprogramowanie CMX pozwala na:

   • zarządzanie danymi i ich przechowywanie,

   • sprawne zaplanowanie harmonogramu kalibracji (CMX przypomina o dacie wzorcowania),

   • szczegółową analizę i optymalizację częstotliwości kalibracji,

   • szybkie tworzenie raportów, certyfikatów i świadectw wzorcowania.

  Kalibrator dokumentujący procedury wzorcowania

  Wielofunkcyjny kalibrator przemysłowy MC6 i komunikator Fieldbus przeznaczony jest do współpracy z oprogramowaniem dokumentującym CMX. Kalibrator ma możliwość zabudowania do 4 wewnętrznych modułów ciśnienia, dodatkowo ma menu w języku polskim i dostarczany jest z kompletem świadectw wzorcowania z Laboratorium Akredytowanego.

  MC6 to nie tylko kalibrator – to także komunikator i rejestrator.

  MC6 to unikalny przyrząd pomiarowy, w którym zastosowano najnowsze osiągnięcia technologiczne, zachowując potrzebną dla użytkownika funkcjonalność. Wyjątkowość kalibratora MC6 wynika również z faktu, iż łączy on różne tryby pracy w jednym urządzeniu, a każdy z trybów jest zoptymalizowany w zależności od przeznaczenia. Może służyć także jako rejestrator wielokanałowy. I to nie tylko z posiadanych wejść prądowych, temperatury czy ciśnienia. Może również rejestrować każdy zmienny parametr inteligentnego przetwornika.

  Przemysłowy kalibrator wielofunkcyjny i komunikator MC6
  Przemysłowy kalibrator wielofunkcyjny i komunikator MC6

  Podsumowując, Zintegrowany System Zarządzania Wzorcowania to połączenie oprogramowania kalibracyjnego CMX oraz wielofunkcyjnego kalibratora oraz innych przyrządów dostosowanych do specyfiki procesu wzorcowania (np. piece kalibracyjne czy regulatory ciśnienia). Warto przy tym zaznaczyć, że elastyczność systemu pozwala na dopasowanie go do zakładów o rożnej wielkości i organizacji.

   

  Automatyzuj wzorcowanie

  Najnowsze

  POBIERZ E-BOOK

  Chesz być na bieżąco?
  Zapisz się do naszegoNEWSLETTERA!

  Pomiary przepływu

  Ile kosztuje powietrze?

  Ile kosztuje sprężone powietrze? Powietrze stosowane jest w wielu różnych procesach od pneumatyki siłowej, przez transport materiałów sypkich, po napowietrzanie rożnych mediów. Sprężone powietrze jeszcze

  Czytaj więcej »
  Akademia Automatyki

  Dołącz do nas!

  Wypełnij formularz subskrypcji i bądź na bieżąco